Kezdetek:
Napjaink egyik legsikeresebb magyar könnyűzenei produkciója, az Irigy Hónaljmirigy, néhány fiatal barátságából, és egy máig emlegetett szilveszteri bulival kezdődött...
Minden az akkori rockzenei bázison, a Tüzesvízben kezdődött. Egyszer, az év vége közeledtével híre ment, hogy a hely egyik törzsvendége szilveszteri bulit rendez mátyásföldi házában. Ez adta az ötletet, hogy az akkor már jó barátságban lévő Molnár Imi, Kabai Laci, Sipos Péter, Ambrus Zoli, továbbá Katona "Katec" Gábor és Várszegi Attila, produkciójukkal emlékezetessé tegyék az óévbúcsúztatót.
Egy hónapot kapott mindenki, hogy beszerezze a szükséges hangszereket, és valamelyest elsajátítsa a választott hangszer kezelését. Egyeseknek- Molnár Imi, és Ambrus Zoli -, akik már különböző együttesek hangszeres tagjaiként próbálkoztak, ez könnyen ment, de a másik véglet Kabai Laci volt, aki erre az alkalomra vásárolta meg élete első dobfelszerelését 2500 forintért. Várszegi Attila nagymamájánál kezdődtek meg a próbák, melynek első eredménye a Dance zenekar Sírig tartsd a szád című dalának kiparodizálása volt, ami "Mirigyes" felfogásban, a Söpörd az utcát címet kapta, melyet később a Sipos család németországi rokonától kapott kukás mellények tettek vizuálisan is emlékezetessé.
A hazai előadók mellett külföldi sztárok is helyet kaptak a debütáló fellépésen, így esett a választás David Lee Roth által sikerre vitt California Girls-re, amely az esemény nyitó aktusaként szolgált. A műsor néhány hét alatt összeállt, de nem létezik zenekar név nélkül. Molnár Imi szobájában ülve, figyelembe véve az akkor még egyszerinek hitt alkalmat pattant ki valakiből a név: Irigy Hónaljmi-rigy. Az első fellépésen (1990-et írtunk ekkor), a tagok véleménye szerint borzalmas csépelés folyt, de a hangulat és az ováció ennek ellenére sem maradt el. A közel harminc tagú közönség soraiban akkor még, mint rajongó, fellelhető volt Papp Feri, a Mirigy későbbi tagja, illetve a csapat technikusa, Vere-bes "Balon" Laci.
A szilveszteri fellépés sikere után nem sokkal érkezett a következő meghívás a Tüzesvíz farsangi buli-jára. Erre az eseményre készült el az Ossian zenekar Acélszív című dalából származó Tüzesvízre átke-resztelt sláger, amely előadásmódjában már az eredeti előadókat követte, persze parodizált formában. Ezúttal is teltház fogadta a zenekart, pedig zenei tudásuk és előadásmódjuk hagyott kivetni valót maga után. Az újabb nagy sikerű buli után azonban még mindig nem merült fel a hogyan tovább kérdése. Hétvégi bulik, közös programok, és a ritka próbák mellett, csak néhány zártkörű fellépésre állt össze a zenekar, amelyre még a havi rendszeresség sem volt jellemző.